Jdi na obsah Jdi na menu

Rovné-Košťany

21. 4. 2013

Třetí zápas a všechny venku,tentokrát do Rovného přijeli Košťany.Uvod zápasu se povedl Košťanům,jenže v první tutovce netrefili Košťany prázdnou branku Kubíkem.Ve druhém pokusu v desáté minutě vyzrál Jakub Duben střelou z dálky a přehodil golmana 0:1.V prvním poločase byli hosté lepší a zaslouženě vedli.Ve druhé domácí přidali,ale byli to opět Košťany,kteří přidali gol na 0:2,opět Jakubem Dubnem,který si naběhl na centr a do protipohybu golmana skoroval.To už se zdálo,že si hosté odvezou tři body,zejména když pět minut na to po pohledné akci kdy na konci se ocitl Zavrtal na penaltě před brankou,jenže jeho tutovka skončila vysoko nad.Domácí ihned s protiutoku snížili na 1:2.Potom se hodně zatáhli a domácí začli s velkým náporem.Košťany párkrát zahrozili z rychlých brejků,ale ty stroskotali na obraně domácích.Deset minut před koncem byl vyloučen hostující Zavrtal,kterému může poděkovat mužstvo Košťan za stracené body.Ještě větší podíl má však rozhodčí.Ten vedl zápas po celou dobu jednostraně,v devadesáté minutě v přerušené hře,jako jediný neviděl likvidační faul na Košťanského golmana Matašeho i po poradě s pomeznim udělil pouze žlutou kartu.Avizoval že nastavý čtyři minuty,ale po uplynulých minutách si to rozmyslel a uvedl,že zapas ukončí až bude chtít.V devadesáté šesté minutě zahrávali domácí trestný kop a hráč,který měl dostat červenou kartu za faul na golmana srovnal na 2:2.Po té rozhodčí zápas ukončil a z usměvem opouštěl hrací plochu.Za mužstvo Košťan nastoupilo pět dorostenců,mají nádherný příklad co děje v Českým fotbale.