Litvínov-Košťany

24. 9. 2013

Už v týdnu kdy byla velká absence na trénynku jsme tušili co se bude odehrávat na zápas.Špatné počasí ,chřibky,červená karta Kropáčka,zranění Černý,Záhrubský či Janoušek,ale i jsme museli poslat opory dorostu s A týmem,jenž se potýkalo se stejným problémem.Tak do Litvínova jsme odcestovali pouze s pěti st.dorostenci,zbytek nastoupili mladší.Veděli jsme,že se na nás domácí chystají a že použijí i některé kluky z ligy.A tak jsme dnes nechtěli prohrát ňejakou ostudnou porážkou.Uvod zápasu tomu nasvědčoval.Litvínov se do nás pustil a prvních 15min. jsme nevěděli kde nám hlava stojí.Z velkého tlaku nic nepadlo a hosté se začly osmělovat.První varování měl Gabrik tomu však míč odskočil na mokrém povrchu.Po druhé udělal při svém solu sochy z domácích Prokop ale ani jemu se nepodařilo zakončit.Třetí šanci má Šic po trestném kopu,ale golman je ho dorážku zneškodní.Také Duben zbytečně prováhá ve vápně svojí příležitost.Pět min.před půlí to přišlo Litvínov strácí na půlce a hned tři Košťanští hráči se řítí na jednoho.Kastl posílá Gabrika a ten dává první gol 0:1.Litvínov vyrovná po zbytečném rohu v samém závěru půle 1:1.Ve druhé půli opět po rohu odhlavičkuje Stehlík míč a koleno v obličeji rozhodčí nepíská a následnou dorážku domácí využijí 2:1.Domácí dají i třetí gol,naštěstí pro nás z ofsajdu.Když už mají domácí hráči vše pod kontrolou a vypadá to že jsi dnes dojdou pro tři body dostane míč na půli Prokop vydá se do předu a s třiceti metrů pošle golmanovy domácích svou vizitku.Ten nemá nárok a Košťany vyrovnavají na 2:2.V samém závěru mají hosté obrovskou šanci Gabrikovi ale golman míč chytá a při zakroku se nepříjemě zraní a musí být střídán.Na penalty vyhrávají domácí 4:3.

Mladší dorost už jen zápas dohrává,kluci jsou unaveni,přesto mají první tutovku.Nedají a domácí to z protiutoku potrestají.Někteří hráči Košťan jsi přesto dělají na hřišti co chtějí což nemohou domácí unést a zápas se zbytečně hrotí.Chvíli před koncem hosté zahrávají trestný kop a téměř všichni se vytahnou.Domácí však odvrátí a ženou se na jednoho.Golman sice vyrazí první pokus,míč se ale vrací a domácí hráč potvrzuje výhru 2:0.Dnes nás to určitě nemrzí,takový výkon který jsme tady předvedli,klobouk dolu.Všechno je nastaveno na st.dorost tak se tomu musíme podřídit.Dnes jsme zde vybojovali zlatý bod.Díky bojovnosti i terénu po druhé by jse to určitě neopakovalo.