Hostinné

27. 6. 2012

Od 22.6 do 24.6 se zučastnili starší žáci Koštan turnaje v Hostinném.Při neučasti tří mužstev se musel trochu pozměnit maraton zápasu a ze tří skupin postoupili i dva třetí týmy s nejvíce body.Koštany prošly skupinou bez zaváhání a postupně vyhráli s domácím Hostinné 1:0,SK Kosmonosy 3:0 a s FC Hradec Králové 1:0.Byly tipováni,že by se mohly dostat do finále,jenže v nejduležitějším zápase podlehi Boleslavy 0:2 a museli se spokojit s bojem o 5 až 8.místo.To se hrálo v neděli a Koštany se potýkali už se spoustou zraněných.Kropáčkovi se obnovilo zranění třísel,Mazanec koleno,Duben měl bolesti zad a Záhrubský,který nastoupil po měsíci také ještě nehrál na plno,přesto v zápase s Loko Vltavín posílá přihrávku v posledních vteřinách do předu,kde svede sprinterský souboj se dvěma obránci Prokop a s přehledem vyrovnává na 1:1.Rozhodují penalty,Jirka proměnuje,Trojánek vystihne směr a likviduje,při druhé si opět sáhne,ale pokus končí v síti.Za Koštany se staví Prokop a pošle golmana na opačnou stranu2:1.Kastl trne hruzou jenže Trojánek ho vysvobozuje opět vystihne směr a perfektně likviduje.V zapase o 5.místo narážíme na soupeře ze skupiny SK Kosmonosy.Opět soupeře přehráváme a vedeme 1:0 brankou Sanitrika.Zahazujem spoustu šancí a soupeř vyrovnává dvě minuty před koncem na 1:1.Opět rozhodují penalty a nastane stejná situace.Trojánek vystihuje směr a chytá,Jirka proměnuje1:0,druhá sada Trojánek opět vystihne a chytá.Prokop opět pošle golmana na druhou stranu a tentokrát Sanitrik už nemusí kopat.Ze 13. týmu turnaj vyhrala 1.Boleslav  2.FC Vrchlabí  3. Rakovník 4.Liberec 5.Koštany.Turnaj byl kvalitně obsazen a kluci jsi ho pořádně užili.Trochu nás mrzelo,že jsme se nevešli mezi nejlepší čtyři,ale to je fotbal.Stínem turnaje bylo,že nám vykradli ubytovnu a klukum zmizelo dohromady sedum páru značkových bot a tak někteří cestovali domu v žabkách.10.7 odjíždíme na týden do Rakouska na turnaj a potom už vytoužená přestávka,alespon pro trenéry kluci jsou nezmaři.